Postitatud

Katke raamatust “Koome kaltsuvaiba”

Villane kaltsuvaip

“Koome kaltsuvaiba“ autor on kogemustega kangakudumisõpetaja Veinika Västrik, kes on lühidalt ja selgelt kirja pannud praktilise õpetuse nende jaoks, kes tahavad kududa oma elu esimese kaltsuvaiba või õppida juurde mõne lihtsa nipi. Oma raamatu sissejuhatuses kirjutab ta kaltsuvaibast järgmiselt …

Kaltsuvaip

Kaltsuvaipu on kootud eesti kodudes sellest ajast peale, kui muldpõrandatega rehetaredesse hakati ehitama nn puhaskambreid, mille heledad laudpõrandad vajasid kaitset ja kaunistamist. Isetehtud kaltsuvaibad on läbi aegade loonud kodutunnet.

Värviline triibumaagia põrandal toob tuppa hubasust, mis on tuttavlik ja samas alati kordumatu.

Iga ajastu täidab vaibad oma sisuga: võime leida neis 1930. aastate kodukootud linaseid kangaid, 1970. aastate krimpleenkleite või hoopis 21. sajandi T-särke. Kaltsuvaipades on hoiul põlvkondade järjepidevus: vanaema kittelkleit kõrvuti vanaisa flanellsärgiga, isa esimesed koolipõlve teksad või malevapluus on ikka veel triibuna mõnes vaibas alles.

Tänapäevases riideesemetest üleküllastunud maailmas on kaltsuvaipade sõnum suurem kui kunagi varem – hoiame loodust ja anname kasutuks muutunud tekstiilimaterjalile uue elu!

Raamatu saab soetada Saara kirjastusest.