Vaipade puhastamine

Vaipade hooldamine

Regulaarne hooldamine

Korrapärane vaiba hooldamine tagab vaiba pika eluea ning värske välimuse.

Soovitav on korra nädalas kasutada tolmuimejat, et eemaldada vaiba pinnalt tolm ja muud nähtamatud osakesed. Tolmuimejal on soovitav kasutada lamedat, harjasteta tolmuimejaotsikut, sest harjased, eriti pöörlevad harjased, võivad vaiba karust kahjustada.

Kodusel teel puhastamiseks sobivad erinevad vaipadele või muude tekstiilide pindpuhastamiseks mõeldud aerosoolvahud, puhastuspulbrid või pihustatavad puhastusvahendid. Enne vaibapuhastusvahendi kasutamist katsetada eelnevalt selle toimet väiksemal pinnal vähem silmatorkavas kohas, kuna puhastusaine kasutamine võib tuua kaasa muutusi värvitoonides.

Kord aastas soovitame vaipa põhjalikult puhastada professionaalse puhastusfirma juures.

Plekkide eemaldamine

Pleki tekkimisel tegutseda kohe – mida kauem viivitada, seda raskem on plekki täielikult eemaldada.

Mahavoolanud vedelikud

Kasutage puhast lappi või majapidamispaberit, et imada vaibalt võimalikult palju vedelikku. Ärge hõõruge, vedeliku kogumiseks tupsuta ja vajuta! Hõõrumine võib vedeliku viia sügavamale vaiba kiududesse, muutes selle eemaldamise raskemaks. Liigu pleki servadest sissepoole, mitte vastupidi.

Sissekuivanud plekid

Tahke pleki eemaldamiseks proovige plekki kraapida lusikaga või noa nüri küljega. Alati puhasta pleki äärtest selle keskkoha suunas.
Tugevate plekkide eemaldamiseks lisa leigesse pesuvette natuke äädikat. Vajadusel korda tegevust ja kuivata.

Toiduplekid

Toiduplekkide eemaldamiseks – eriti, kui on tegu rasvase plekiga – sobib hästi nõudepesuvahendi ja vee lahus (max ½ tl tassi kohta).