Postitatud

Kodustiil: 5 profinippi vaipade koduseks puhastamiseks

Rrofinipid vaipade puhastamiseks

5 profinippi vaipade koduseks puhastamiseks

Autor: Kodustiil.ee

Vaibad muudavad eriti sügisel eluruumid kutsuvaks ja hubaseks, aga nende hooldus on sageli paras peavalu. Professionaalsed puhastajad soovitavad, kuidas sellega kodus ise toime tulla.

Tupsuta, ära hõõru

Kui vaibale tekib plekk, on kõige halvem, mis teha saad, selle hõõrumine. Selle asemel tupsuta plekki puhta lapi, paberräti või käsnaga. Tupsutades imendub plekitekitaja lapi sisse, hõõrudes aga vaipa.

Kasuta soodat õigesti

Kindlasti oled kuulnud, et sooda teeb vaibale sattunud plekkidega imesid. See on tõsi, kui soodat õigesti kasutad. Tupsuta sooda plekile, mida eemaldada tahad. Kui see ei aita, sega sooda äädikaga üks ühele ja vala pihustiga pudelisse. Pihusta vahendit plekile ja lase seista 10-15 minutit. Siis vajuta plekile kuiva puhta käsnaga, et lahus käsna imenduks. Võib-olla pead protseduuri kordama.
Lõpuks loputa plekk sooja veega, silita vaip käega jälle kohevaks ja laota plekile paberrätikud, et niiskus imenduks.

Raseerimiskreem

Selgub, et raseerimiskreem eemaldab peaaegu kõik plekid. Pihusta seda otse plekile ja lase 30 minutit seista. Kui aeg täis, tupsuta pleki koht üle valge puhta lapiga. Pihusta üle äädikalahusega ja kuivata puhta lapiga.

Nõudepesuvahend

Kui plekid on rasvased, on heaks abivahendiks nõudepesuvahend. Lahusta tassis vees paar tilka vahendid ja piserda plekile, seejärel tupsuta. Protseduuri võib korrata.

Vahaplekid

Pidulikel õhtusöökidel võib vaibale sattuda küünalvaha, mis kiiresti kivistub. Selle saab lahti kuumutamisega. Pane vahaplekile valge riidetükk ja triigi vahaplekki läbi selle. Lõpuks kraabi vahajäänused võinoaga lahti ja triigi plekki uuesti läbi paberrätiku.

Allikas: Kodustiil.ee