Postitatud

Kuidas vaibalt punase veini plekki eemaldada

Viis nõuannet vaibalt punase veini pleki eemaldamiseks

  1. Esmane tegutsemine
  2. Kasutades soola
  3. Kasutades äädikalahust
  4. Kasutades nõudepesuvahendit ja vesinikperoksiidi
  5. Kasutades valget veini ja söögisoodat

Oodatud tulemuse saavutamiseks soovitame alltoodud meetodeid omavahel kombineerida.

1

Esmane tegutsemine punase veinipleki eemaldamiseks

Vaibale sattunud punase veini pleki edukaks eemaldamiseks tuleb tegutseda koheselt. Kasutage puhast lappi või majapidamispaberit, et imada vaibalt võimalikult palju vedelikku. Ärge hõõruge, vedeliku kogumiseks tupsuta ja vajuta! Hõõrumine võib vedeliku viia sügavamale vaiba kiududesse, muutes selle eemaldamise raskemaks. Liigu pleki servadest sissepoole, mitte vastupidi – nii väldid pleki suurenemist.

Kui tundub, et kuivatuspaberiga või imava lapiga pole võimalik rohkem veini välja imada, siis kasutage pisut külma vett, et plekk uuesti märjaks teha. See aitab järelejäänud veini punast värvi lahjendada. Kui pelgalt puhta vee kasutamine ei anna soovitud efekti, siis lisa vette ka pisut seepi. Jätka pleki tupsutamist absorbeeriva paberiga või puhta lapiga, kuni vaibast on välja imatud võimalikult palju vedelikku.

2

Veinipleki eemaldamine kasutades soola

Tupsutamise ja imamisega saab suurem osa plekist eemaldatud, kuid ometi mitte kogu plekk. Selleks, et ka sügavalt vaiba karusest plekki kätte saada, kata see rohke soolaga. Soolagraanulid tõmbavad pleki niiskuse järk-järgult mõne tunni jooksul vaibast välja.

Kui sool on oma töö teinud, siis eemaldage vaibalt selle suurem osa lusikaga ning seejärel eemaldage järelejäänud soolaterad tolmuimejaga. Kui pärast esimest tolmuimejaga puhastamist jääb soolane jääk, siis niisutage ja tupsutage seda piirkonda vähese jaheda veega ning puhastage uuesti tolmuimejaga, et taastada vaiba loomulik tekstuur.

Kuna sool imab niiskust, siis sissekuivanud plekkide puhul ei ole see kuigi tõhus meetod. Niisiis, kui tegu on kuivanud plekiga, siis niisutage seda eelnevalt veega.

3

Veinipleki eemaldamine kasutades äädikalahust

Puhastuslahus:

  • Kaks tassitäit sooja vett (ca 200 – 250 ml).
  • 1 supilusikas nõudepesuvahendit (ca 15 ml).
  • 1 supilusikas toiduäädikat.

Sega, kuni koostisosad on vees ühtlaselt lahustunud.

Leotage lahuses puhast rätikut ning tupsutage seda vaiba värvunud osale. Lahus aitab värvainel vaiba kiududelt vabaneda. Image plekilt vedelik teise puhta rätikuga või majapidamispaberiga. Korda tegevust, vaheldumisi niisutades ja kuivatades plekki.

Kolmas rätik leota külmas vees ning suru see punase veini värvaine lahjendamiseks plekile. Teise võimalusena võite vett valada otse plekile. Kuivata plekk, tupsutades seda puhta rätikuga.

Korda vastavalt vajadusele. Maksimaalse efektiivsuse saavutamiseks peate võib-olla ülaltoodud toiminguid mitu korda läbi tegema. Võite seda meetodit kombineerida koos teiste siin toodud meetoditega.

4

Veinipleki eemaldamine kasutades nõudepesuvahendit ja vesinikperoksiidi

Sega vesinikperoksiidi (vesinikperoksiidi müüjakse apteekides nahka desinfitseeriva vahendina). lahusesse vedelseebi dosaatorist ühe doosi jagu seepi ning sega, kuni seep on ühtlaselt lahustunud. Sa vajad ca 100 ml lahust.

Märkus: vesinikperoksiid on pleegitava toimega, seetõttu sobib see meetod kõige paremini heledate vaipade jaoks. Soovitame proovida lahuse toimet vaiba varjatud osa peal. Kui märkate muutust vaiba värvides, siis ärge seda meetodit kasutage. 3% -line peroksiidi lahus peaks olema ohutu kasutada enamikule vaipadest.

Leota puhta rätiku otsa peroksiidi- ja seebilahuses, tupsuta ärnalt plekki, et lahus saaks imbuda vaiba kiududesse. Pea meeles: ära hõõru, tupsuta.

Kui kogu plekki on lahusega töödeldud, siis oota mõni minut, et lahus saaks imenduda sügavamale vaiba karusesse ning kiududesse.

Täida puhas pihustipudel jaheda veega, mille on lisatud pisut nõudepesuvahendit. Raputa pudelit, et ained omavahel seguneksid. Pritsi lahust kogu plekile. Seejärel kuivata niiske ala majapidamispaberiga. Kui teil pole pihustuspudelit, võite korrata ülaltoodud tupsutamise tehnikat puhta rätikuga.

Nüüdseks peaks vaip juba üsna puhas välja nägema. Nüüd tuleb veel seep vaibalt eemaldada, sest muidu jääb pleki koht kleepuvaks ja seebiseks. Seebi eemaldamiseks kasuta puhast rätikut ning leiget vett – tupsuta ja kuivata vaheldumisi, kuni seebi ja lahusti jäägid on vaibalt eemaldatud.

5

Veinipleki eemaldamine kasutades valget veini ja söögisoodat

Vala pisut valget veini plekile. Võib tunduda, et see on viimane asi, mida teha soovite, valada vaibale veel veini, kuid kui vett pole käepärast, siis valge vein toimib samuti pleki värvi lahjendana.

Märkus: mitte kasutada magusaid veinisorte, sest veinisuhkurt on hiljem raske eemaldada. Kui valget veini pole käepärast, siis võib kasutada ka valget viina.

Tupsuta plekki kuiva käsnaga, et võimalikult palju vedelikku ja sellega koos värvainet välja imada.

Kata plekk söögisoodaga. Söögisooda, nagu soolgi, toimib kõige tõhusamalt värskete plekkide puhul. Soovitatakse kasutada mitte kuiva soodat, vaid vee ja soodasegust “pastat” – kolm osa vett ja üks osa soodat.

Katke soodaga kaetud plekk puhta rätikuga ning asetage sellele raskus, et sooda võiks kanduda sügavamale vaiba karusesse. Jätke soodaga kaetud plekk ööseks surve alla.

Märkus: kuna rätik võib niiskeks saada, siis kasutage raskuseks niiskuskindlat vahendit.

Kui sooda on ära kuivanud, siis eemalda see tolmuimejaga. Nagu ülaltoodud soolameetodi korral, kui teie vaibal on pärast esimest tolmuimejaga puhastamist endiselt pulbriline jääk, valage sellele söögisooda lahustamiseks pisut külma vett ja seejärel kasutage uuesti tolmuimejat.


Kasutatud allikas: wikihow.life