Mööblijälgede eemaldamine sünteetiliselt vaibalt
Sünteetiliste vaipade puhul sobib kasutamiseks jääkuubikumeetod.
Kui te ei tea, millisest materjalist teie vaip valmistatud on, siis vaadake vaiba alla, ehk on säilinud vaiba tootesilt. Tavapäraselt on sünteetilised vaibad valmistatud kas polüpropüleenist (PP), polüamiidist (PA) või akrüülist (PAC).
Vaiba all oleva põranda kaitseks aseta rätik eemaldatava mööblijälje alla, et sulavesi ei pääseks põrandat kahjustama.
Pane jääkuubik muljutud koha sisse. Juhul, kui tegu on ulatuslikemate jälgedega, siis kasuta nii palju jääkuubikuid kui tarvis, et katta ühtlaselt kogu jälg. Pikemate mööblijälgede puhul võid jätta jääkuubikute vahele paarisentimeetrised vahed.
Lase jääl sulada ja sulaveel vaipa imbuda. Oota, kuni jää teeb oma töö – see võib võtta ca 4h. Sellest ajast peaks piisama, et kiud saaksid hakata taastama oma algset kuju ja kohevust.
Kuivata vaip imava lapiga või majapidamispaberiga ning seejärel puhasta tolmuimejaga. Kõikide vaibakiudude ülesupitamiseks kasuta abivahendina näiteks kahvlit või tugevat harja.
Video: jääkuubikutega mööblijälje eemaldamine
Video: aurutamisega mööblijälje eemaldamine
Mööblijälgede eemaldamine naturaalsetelt vaipadelt
Naturaalsetelt vaipadelt mööblijälgede eemaldamiseks on kõige tõhusam aurutamise meetod. See ei tähenda, et seda meetodit ei tohi kasutada ka sünteetiliste vaipade puhul, tuleb ainult seejuures silmas pidada, et kuum triikraud võib kunstkiud üles sulatada. Seetõttu kasutage sünteetiliste vaipade puhul seda meetodit äärmise ettevaatlikkusega.
Enne vaiba auruga töötlemist, tuleks aluspõranda kaitsmiseks vaiba alla asetada mitmekordne rätik, et vältida põranda kuuma- ja niiskuskahjustusi.
Aseta mööblijäljele niiske rätik. Seadista triikraud keskmisele kuumusele ning vali aurujoa režiim. Aseta triikraud niiskele rätikule mööblijälje kohale umbes 10 sekundiks. Korda protseduuri, kuni vaiba loomulik väljanägemine on taastunud.