Postitatud

Heegeldatud vaibad

Hele heegeldatud vaip

Heegeldatud vaibad on valmistatud trikoopaelast, mis on tekstiilitööstuse kõrvaltoode. Materjali koostis võib mõneti varieeruda, kuid tavakoostis on 80% puuvilla ja 20% polüestrit, mis võib aga sisaldada ka elastaani ja viskoosi.  

Polüester segatuna puuvillaga vähendab vaiba kokkutõmbumist ja suurendab selle vastupidavust, see on vastupidav UV kiirtele, hallitus ja mikroorganismid ei kahjusta seda.

Heegeldatud vaiba omadused

Lihtne ja praktiline heegelvaip sobib kasutamiseks nii lastetoas, magamistoas kui ka köögis ning vannitoas. Heegeldatud vaibaga lood koduses interjööris hubasust, romatilisust ja isikupära.

Juhime tähelepanu, et käsitööna valminud heegeldatud vaiba ääred ei pruugi olla sirged, vaibal võivad esineda ebatasasused ning vaiba mõõdud võivad varieeruda toodud mõõtudest kuni 3 cm ulatuses.

Kui vaip alguses põrandal n-ö lokib, siis võib proovida seda põrandal venitavate liigutustega ühtlustada. Kui see ei aita, asetage vaibale mõneks ajaks raskus, et esilekerkivad piirkonnad lamanduksid ühtlaseks.

Heegeldatud vaiba hooldamine

Trikoopaelast valmistatud vaipu võib pesta käsitsi või masinaga õrnpesu režiimil 30 – 40 °C juures. Kuivatada õhku läbib laskval tasasel pinnal.
Peale pesu võivad vaiba mõõdud kahaneda kuni 10% võrra, mida aga on võimalik ära hoida, kui vaipa pärast pesu siledal pinnal vormida ja veidi venitada.

Sinine ümmargune heegeldatud vaip