Опубликовано

Kui suur vaip valida?

Üldine reegel on see, et suur vaip muudab suure ruumi väiksemaks. Tihti ei ole see ruumi juures negatiivne aspekt. Kui soovid suurt ja lagedat ruumi hubasemaks muuta, vali suuremat sorti vaip. Suur vaip kaitseb muu hulgas ka põrandat. Juhul, kui soovid väiksemas ruumis avarust saavutada, siis väldi liiga massiivseid vaipu, mis kogu tähelepanu endale tõmbavad ja ruumi väga selgelt piiritlevad. Elutoas on vaiba valik lihtne — selle suurust saad arvestada diivani, diivanilaua ja tugitoolide järgi. Vaiba asetamisel on valikuid mitu ja üht tõde ei eksisteeri.

Ruumi liigendamine

Avatud planeeringu korral, saab vaipade abil ruumi erinevates osadeks jaotada. Näiteks söögilaua all olev vaip peaks olema piisavalt suur, et sellele mahuks nii laud kui ka toolid. Kui ruumi on vaibal piisavalt, siis ei riku toolide liigutamine põrandaid. Kui aga elamises on väga suur elutuba, siis saab kasutada eriilmelisi vaipu elutoa erinevate tsoonide markeerimiseks. Juhul, kui ruum on piisavalt suur, võimaldamaks sinna paigutada mitu mööbliansamblit, sobib kasutada ka mitut vaipa. Ka ühe suure vaiba asemel annab kahe väiksema kasutamine erilisema tulemuse. Kindlasti võiks vaipu kasutada ka magamistoas, vannitoas ja teistes ruumides — vaip lisab ruumile kuhjaga hubasust ja omapära.

 

Mööbel osaliselt vaibal

Aseta mööbli esijalad vaibale ja jäta tagumine pool mööblist põrandapinnale. Tegu on universaalse nipiga, mis toimib peaaegu iga suurusega ruumis. Nii seob vaip erinevad mööbliesemed üheks tervikuks ning loob samaaegselt mulje laiemast ruumist ja korrapärasest proportsioonist. Eriti hästi toob see võte esile tikkjalgadega mööbli elegantse joone.

 

Hele, geomeetrilise mustriga tihe sünteetiline vaip

Mööbel tervikuna vaibal

Paigutades mööbli täies ulatuses vaibale, jätab tervik tavaliselt ruumist üsnagi kokkusurutud mulje. Samas sõltub tulemus paljuski toa ja vaiba suurusest, aga ka mustrist. Kui vaip on ühes toonis ja neutraalne, on parem seda mitte mööbliga üle kuhjata. Geomeetriliste või julgete mustrite puhul võib aga mööbel tervikuna vaibale asetatuna huvitava tulemuse jätta.

Vaip mööblist eemal

Levinuim variant vaiba paigutuseks on vältida otsest kokkupuudet mööbliga. Seal, kus vaip lõpeb, algab mööbel. Selle variandi puhul soovitavad sisekujundajad jätta vaiba ja diivani vahele vaba ruumi 10-20 sentimeetrit. See variant toimib hästi ruumis, kus on mitu diivanit või kui mööbel on keskmisest massiivsema ilmega.

Kui ruum ja mööbel on mõlemad rangelt geomeetrilise disainiga, vajab ka nende paigutus ülimat punktuaalsust. Mööbli vaibale asetamine võib jätta kohmaka või ebakorrapärase mulje. Seetõttu proovi hoida kõik ühel joonel.

Allikas: moodnekodu.delfi.ee